napisane przez :   Zac Poonen kategorie :   Foundational Truths mężczyzna
WFTW Body: 

Biblia mówi, że jest przyjaciel bliższy od brata i to jest Jezus Chrystus. Kiedy więc znamy Boga jako Ojca, który troszczy się, nie jesteśmy dłużej sierotami. Sierota to osoba, która nie ma ani ojca ani matki. Jeśli ma nagle jakąś potrzebę, do kogo zwróci się? Może pójść do ciotki lub wujka, ale będzie musiał pójść jak żebrak. On nie wie czy ciocia lub wujek pomoże mu. Ciocia lub wujek może potraktować go w bardzo zły sposób. Jednak jeśli ma ojca, ojciec nie potraktuje swojego syna jak żebraka. Może pójść i poprosić swojego ojca o wszystko, jakąkolwiek sumę pieniędzy, coś co wymagałoby wielkich wyrzeczeń ze strony ojca. Jednak wahałby się poprosić o to wujka lub ciocię lub jakąkolwiek inną osobę. Kiedy ma ojca, jest bezpieczny. Jeśli ma problem, którego nie wie jak rozwiązać, może omówić go ze swoim ojcem. Jeśli jest bardzo daleko, w jakimś innym miejscu, może zadzwonić do swojego ojca. Jest wspaniale mieć ojca ziemskiego i tak również dokładnie jest z duchowym.

Kiedy odnalazłeś Boga jako twojego niebiańskiego Ojca, nigdy już nie będziesz czuł się samotny. To jest niemożliwe, ponieważ linia telefoniczna pomiędzy wami jest zawsze otwarta. Zawsze możesz do niego zadzwonić; możesz zawsze z nim porozmawiać, gdziekolwiek jesteś. Możesz powiedzieć mu o każdej twojej potrzebie; w rzeczywistości On zna twoje potrzeby zanim mu o nich powiesz. On ma odpowiedź na każdy problem z jakim możesz się zmierzyć w życiu. Pozwól, że cię zapewnię o tym. Mam nadzieję, że wierzysz w to. Nie ma znaczenia jaki masz problem. Nie ma znaczenia jak bardzo poważny może on się wydawać. Chcę ci powiedzieć w imieniu Jezusa, że Bóg ma już rozwiązanie. Jeśli więc przyjdziesz do niego w wierze, jako Ojciec, który pragnie ci pomóc, on cię nie zgani. Chcę dać ci wspaniałą obietnicę ze słowa bożego aby twoja wiara nie opierała się na moich słowach. Wiara przychodzi ze słowa Bożego. Jest napisane w Jakuba 1:5, „A jeśli komuś z was brakuje mądrości...” Co to jest mądrość? Mądrość jest poznaniem Boga, które pozwala nam znaleźć praktyczne rozwiązanie. Nie takie, które nie zadziała. To byłoby teoretyczne rozwiązanie. To jest praktyczne rozwiązanie na konkretny problem, z którym się zmagamy. To jest właśnie mądrość. Poznanie Boga, nie znajomość książki. Czy wiesz, że jest wielka różnica pomiędzy poznaniem Biblii a poznaniem Boga? Załóżmy, że byłeś odseparowany od swojego ojca od dzieciństwa i żyłeś bardzo daleko od niego przez 25 lat. Czytasz więc książkę o życiu twojego ojca, każdy szczegół. Wiedziałbyś wszystko na temat twojego ojca czytając tę książkę, ale nie znałbyś swojego Ojca. Nigdy nie zamieniłeś z nim słowa przez 25 lat. Jednak inne dziecko, które dorastało ze swoim ojcem, które nigdy nie przeczytało żadnej książki o swoim ojcu, które dorastało przez 5 lub 6 lat z nim, zna go lepiej niż ty go znasz. Wielu ludzi czyta Biblię. To jak czytać biografię twojego ojca a nie znać go osobiście. Mądrość jest poznaniem Boga jako Ojca i w ten sposób znajdowaniem rozwiązania na jakikolwiek problem, z którym możemy się zmagać teraz. Nie ma znaczenia czy jest to rodzinny problem, finansowy, problem ze znalezieniem odpowiedniego małżonka, znalezieniem partnerów dla swoich dzieci, wyedukowanie twoich dzieci lub pracę dla nich albo znalezienie mieszkania. Jest tyle trudności w świecie, w którym żyjemy. Odpowiedź jest w Bogu.

„A jeśli komuś z was brakuje mądrości...” dotyczy każdego. Kwalifikujesz się by być jednym z nich. Czy brakuje ci mądrości? To znaczy czy brakuje ci rozwiązania na problem, z którym się zmagasz? Trzeba zapytać się Boga. Co powinnieneś więc zrobić? Biegasz wokoło i pytasz się tak wielu ludzi i to nie rozwiązało twoich problemów. Czemu nie zrobisz czegoś innego teraz? Dlaczego miałbyś nie zapytać się Boga? Bóg może usłyszeć cię tam gdzie jesteś. Właśnie teraz, jeśli zawołasz do Niego, on cię usłyszy. Czy pomoże ci? Z pewnością. On jest Ojcem. On nie jest wujkiem. On nie jest sąsiadem. Nawet nasz sąsiad może nam pomóc, ale o ile bardziej nasz Ojciec. On jest najlepszym ojcem jaki istnieje. On również da ci to co najlepsze. Jezus powiedział kiedyś „Jeśli wy, ojcowie potraficie dawać dobre rzeczy waszym dzieciom, o ileż więcej Ojciec wasz, który jest w niebie, da dobre rzeczy tym, którzy go proszą”. Jeśli twój syn prosi cię o chleb, czy dasz mu kamień? Nie. Jeśli prosi o jajko, czy dasz mu skorpiona? Czy dasz mu cokolwiek co by mu zaszkodziło? Nie. Dasz mu dokładnie to co potrzebuje. Taki właśnie jest też Bóg. On daje nam dokładnie to co potrzebujemy. On również da nam obficie. To właśnie ten werset mówi, Jakuba 1:5. Nie kilka kropel. Prosisz go o łyżkę, on da ci wiadro. Potrzebujesz łyżkę mądrości, a On da ci wiadro mądrości, obficie. Bóg właśnie taki jest. Ten werset mówi również, że da ci „bez obwiniania ciebie”. Wiesz dobrze, że ojcowie czasami strofują swoje dzieci. „Ty głupku, nie znasz odpowiedzi na to?” Bóg nigdy nie będzie nas strofował. Zapamiętaj to. On nigdy nas nie zgani. On nigdy nie powie „Dlaczego nie znałeś odpowiedzi na to?” Zostanie ci ona podana. Jest tylko jeden warunek. Teraz posłuchaj jaki to warunek. Musisz poprosić z wiarą. To właśnie jest napisane w Jakuba 1:6. Tak naprawdę jest tam napisane w wersetach od 6-7 że, „Jeśli nie poprosisz go z wiarą, nie otrzymasz”.

Możesz chcieć otrzymać mądrość. Bóg może chcieć ci ją dać. Potrzeba jest obecna. Rozwiązanie już jest, ale go nie otrzymujesz. Dlatego, że kiedy prosisz, nie wierzysz. To jest tak proste. Może to jest właśnie przyczyna tego, że nie znalazłeś jeszcze rozwiązania na twoje problemy. Dlaczego nie zdecydujesz, że od dzisiaj będziesz wierzyć w objawienie Boga, które Jezus przyniósł. Bóg jako Ojciec zna każdą twoją potrzebę. Może to być potrzeba fizyczna o uzdrowienie. Może potrzeba duchowa, cokolwiek to jest. Może rozwiązanie na problem rodzinny, który trwa już bardzo długo. Może nie będziesz w stanie rozwiązać problemu, ale będziesz w stanie rozwiązać tę część problemu, która cię kłopocze. Poproś w wierze. Powiedz, „Panie, od dzisiaj, decyduję się wierzyć. Chcę wierzyć, że rozwiążesz mój problem. Dlaczego? Ponieważ jesteś moim Ojcem. Ponieważ Jezus kocha mnie, umarł za mnie, jestem oczyszczony w jego krwi, Jestem Twoim synem, Jestem Twoją córką. Mam prawo prosić cię. Jesteś moim Ojcem.” Dlaczego nie poprosisz Boga właśnie teraz? Powiedz o tym problemie. Bądź szczegółowy. Nie bądź ogólny, bądź szczegółowy i powiedz „Panie, ten konkretny problem powierzam w twoje ręce, ufam Tobie, że go rozwiążesz”. Możesz być całkowicie pewien, że Bóg da ci obficie nie ganiąc cię i Bóg będzie uwielbiony. Upewnij się, że oddasz mu chwałę kiedy odpowiedź przyjdzie.