napisane przez :   Zac Poonen kategorie :   uczniowie
WFTW Body: 

W Ewangelii Mateusza 9:27, czytamy o dwojgu ślepych ludzi, którzy przyszli do Jezusa. Zanim jednak Jezus uzdrowił ich, zadał im pytanie. „Czy wierzycie, że mogę to uczynić?” Rzekli mu: „Tak jest, Panie!”. Następnie Jezus odpowiedział im, „Według wiary waszej niechaj się wam stanie.” (Mat. 9:29). Jest to Boża zasada: otrzymujemy zgodnie z miarą naszej wiary – nie więcej i nie mniej. Czy ci ślepi potrzebowali cudu? Tak. Czy Jezus chciał go dla nich dokonać? Tak. Ten cud jednak nie miał by miejsca, gdyby nie ich wiara. Teraz zastosuj tę samą zasadę do siebie. Czy ty masz pragnienie cudu od Boga? Tak. Czy Bóg chce go dla ciebie dokonać? Tak. Nie dostaniesz go jednak, jeżeli nie będziesz miał wiary.

Przypuśćmy, że jeden ślepiec powiedział, „Cóż, Panie, jestem pewien, że mógłbyś choć jedno moje oko otworzyć. A właściwie to byłoby nawet więcej niż wystarczająco dla mnie.” Pan odpowiedziałby do niego tymi samymi słowami, „Według wiary twojej niechaj ci się stanie.” – i jedno z jego oczu otworzyłoby się! Jeżeli drugi mężczyzna powiedziałby, „Panie, wierzę, że Ty potrafisz otworzyć oboje moich oczu”, on otrzymałby zgodnie z miarą jego wiary – i miałby dwoje oczu otwartych.

Jednooki mężczyzna utworzyłby denominację, głoszącą, że Jezus może otworzyć jedno oko. A ten drugi utworzyłby „Dwuoczną” denominację, głoszącą, że Jezus może otworzyć dwoje oczu. Tak samo dziś, niektórzy głoszą jedynie połowę Ewangelii mówiąc, że Jezus może tylko wybaczyć nam nasze grzechy. Część innych natomiast głosi pełną Ewangelię, mówiąc „Jezus nie tylko może wybaczyć nam nasze grzechy, ale może również dać nam zwycięstwo nad grzechem.” Ci pierwsi będą nazywać drugich heretykami, „Nie, to jest niemożliwe, ponieważ Jezus, w moim przypadku, otworzył tylko jedno oko.”. Było tak jednak dlatego, że ten człowiek miał wiarę w uzdrowienie tylko jednego oka. Ten drugi miał wiarę, że Pan może wyleczyć oboje z nich. On zaufał Panu nie tylko w kwestii wybaczenia, ale również w kwestii zwycięstwa.

Do której z tych dwóch grup należysz ty? Jeżeli wierzysz, że Jezus jedynie może wybaczyć ci twoje grzechy, to tylko tyle od Niego otrzymasz. Zostaniesz jednak pokonany przez twoją złość, pożądliwość, dumę, zazdrość itd. Inny wierzący powiedziałby, „ale Rzymian 6:14 mówi, że grzech już więcej nade mną nie panuje, ponieważ jestem pod Bożą łaską. Tak więc zaufam Panu, że tak samo będzie i w moim życiu.”. Oboje jego oczu zostają otwarte! Nie nazywaj go heretykiem. On otrzymał coś więcej niż ty, nie dlatego, że jest od ciebie lepszy, ale dlatego, że bardziej zaufał Chrystusowi.